Biotynox » Porady » Holograficzne włosy – nie tylko dla odważnych!
Holograficzne włosy – nie tylko dla odważnych!
30.03.2022 15:06

Holograficzne włosy – nie tylko dla odważnych!

Dziś tęczowe włosy nie muszą być tylko nierealną fantazją. Nowe trendy w koloryzacji pozwalają uwolnić wyobraźnię! Opal hair, czyli włosy holograficzne to piękne połączenie połysku z tęczową grą świateł. Jak uzyskać tzw. “efekt benzyny”, aby włosy zyskały lśniący i perłowy kolor? Dowiedz się więcej na temat opal hair!

Dla kogo tęczowe włosy?

Choć takie fryzury wyglądają zjawiskowo, nie każdemu spodoba się tak rewolucyjna zmiana. Mimo tego, opal hair sprawdzą się na pewno u osób, które:

  • są odważne i nie boją się pokazywać swojej energii na zewnątrz,
  • chcą odmłodzić swój wygląd i przy tym postawić na topowy look,
  • lubią delikatność w nowoczesnym wydaniu,
  • mogą i chcą do swojej fryzury wpuścić trochę koloru!

Inspiracja z natury

Opal to jeden z najbardziej drogocennych kamieni szlachetnych. Niegdyś wierzono, że jest on darem od niebios, który spadł na ziemię w rozbłyskających się światłach. To kamień, w którym wręcz zamknięta jest delikatna tęcza. To właśnie on stanowił inspirację do kreatywnego farbowania włosów na wzór subtelnej tęczy.

Jak otrzymać efekt 3D na włosach?

Holograficzny efekt znamy z technik makijażu oraz manicure. Fryzjerzy również zaczęli się w tej metodzie specjalizować i, dzięki połączeniu barw, takich jak lawenda, fiolet, błękit i róż, potrafią zadbać o efekt lśniącego i wręcz magicznego koloru. 

Technika wykonania tej kreatywnej koloryzacji jest mocno powiązana z warsztatem samego fryzjera. Do efektu “opalizowania” wykorzystuje się niekiedy farby odblaskowe oraz tonery, ale znaczenie w finalnej fryzurze ma także cięcie, które wydobędzie z włosów ich “przestrzenność” i podkreśli skręt kosmyków. 

Narzędzia fryzjerskie do malowania włosów

Koloryzacja 3D krok po kroku 

Podczas wyboru salonu fryzjerskiego w celu wykonania takiej nowoczesnej fryzury, powinniśmy kierować się doświadczeniem stylisty w tego typu pracach. Fryzjerzy mogą mieć różne sposoby na wykonanie holograficznej koloryzacji, ale wszyscy przeprowadzą ją na podstawie kroków, takich jak:

  • uzyskanie bazowego koloru do koloryzacji – rozjaśnianie włosów aż do uzyskania perłowego odcienia;
  • dobór odpowiednich barw – opal hair uzyskamy dzięki połączeniu platynowego blondu z lawendą, fioletem, szarością, a także kolorem pomarańczowym lub żółtym;
  • zmieszanie barw – najczęściej na płytce plexi i za pomocą pędzelka;
  • naniesienie farby na kosmyki od nasady aż po końce poprzez odciskanie pastelowych połączeń. 

Odpowiednia pielęgnacja dla magicznej fryzury

Włosy, które zostały rozjaśnione mogą być uwrażliwione. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na najbardziej narażone na łamliwość końcówki. Korzystanie z serum do końcówek i spanie w luźno zawiązanym warkoczu zminimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych. 

Do standardowej pielęgnacji warto dodać korzystanie z kosmetyków, które podbiją kolor i będą odpowiedzialne za jego długie utrzymanie. Pamiętajmy, by do olejowania przystąpić dopiero po tygodniu od koloryzacji tak, by kolor zbyt wcześnie nie zaczął blednąć. 

Korzystanie z tzw. olejów wnikających i półwnikających, czyli kokosowego, ze słodkich migdałów bądź z awokado może powodować wypłukiwanie koloru i psuć efekt 3D. Za to kwaśne płukanki, jak na przykład taka zrobiona z octu jabłkowego i wody, podbiją blask fryzury i zamkną łuski włosów. 

Jeśli chodzi o mycie, to warto ograniczyć je do kilku razy w tygodniu. Przez zbyt częsty kontakt z wodą i oczyszczającym szamponem holograficzny kolor może szybko się zmyć, a same włosy przesuszyć. Również na tym etapie pielęgnacji warto korzystać z kosmetyków dedykowanych włosom farbowanym.

Efekt “jednorożca”

Hologramowe włosy to idealna propozycja dla posiadaczek siwych włosów lub blondynek, na których głowach opalizujący i perłowy kolor będzie najbardziej widoczny. Zdecydowane na taką koloryzację brunetki muszą być przygotowane na kilkuetapowe rozjaśnianie, co jednak nie zmienia faktu, że metoda opal hair jest dostępna dla każdego! 

Słońce, które będzie padać na włosy, wraz z fryzurą stworzy prawdziwy, zjawiskowy teatr światła i koloru. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was trochę do tego tęczowego szaleństwa!

Polecane porady

12.05.2020 11:10

Rozjaśnianie włosów – czy wiesz o nim wszystko?

Pierwsze rozjaśnianie włosów to zawsze wielkie wydarzenie. Zapewne niejednokrotnie słyszałaś o nim historie mrożące krew w żyłach, wiążące się z uszkodzeniem kosmyków, łamaniem, a nawet ich przepaleniem. Takie uprzedzenia mogą skutecznie odwieźć Cię od pomysłu rozjaśnienia swojej fryzury, a tym samym zamknąć przed Tobą wizerunkowe możliwości. Zanim zdecydujesz się na ten wielki krok, posiądź jak największą wiedzę […]
09.04.2020 15:05

Przez żołądek do… pięknych włosów!

Długie godziny spędzone na fryzjerskim fotelu, najdroższe kosmetyki do pielęgnacji. Wkładasz całe serce w każdy zabieg jaki wykonujesz na swoich włosach, a one wciąż nie wyglądają zdrowo? Problemem może być dieta! Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety, czyli takiej, w której wszystkie składniki odżywcze są rozplanowane w odpowiednich proporcjach. Do najważniejszych elementów zbilansowanej […]
30.03.2020 16:25

Metody mycia włosów. Czy znasz je wszystkie?

Metody mycia włosów. Czy znasz je wszystkie? MO, OMO, MOMO… to żadne egzotyczne skróty, a metody mycia włosów. Czy wiesz na czym polegają, która jest najbardziej skuteczna i odpowiednia dla Ciebie? Żadnej z kobiet nie trzeba przekonywać o tym, jak ważna jest pielęgnacja włosów. Dotyczy to zarówno stosowanych preparatów, ale także tego, w jaki sposób […]
02.12.2020 12:16

Biotyna, czyli witamina H – jak działa na włosy?

Biotyna nie bez powodu nazywana jest witaminą piękna. Ma ona duży wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci. Jej niedobór może skutkować wypadaniem kosmyków, dlatego warto zadbać o to, by znalazła się w codziennej diecie. Poznaj je właściwości i zobacz, w jakich produktach możesz ją znaleźć. Zaliczana do witamin z grupy B Biotyna określana jest […]
06.04.2020 09:42

Powiedz stop wypadającym włosom

Codziennie tracisz około 50 do 100 włosów. W okresie jesiennym jednak problem ten może się nasilać. Czy wiesz jakie są przyczyny nadmiernego wypadania i w jaki sposób sobie z nim radzić? Dlaczego wypadają włosy? Zmiana temperatury otoczenia, noszenie czapki czy zaniedbanie pielęgnacji w okresie zimowym, mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do wzmożonego wypadania włosów […]
21.12.2020 15:43

Kiedy powinnaś ograniczyć stylizację włosów?

Fryzury wykonane przy pomocy stylizacji na ciepło czy kosmetyków utrwalających są bardzo efektowne i pozwalają nam cieszyć się nienagannym wyglądem znacznie dłużej. Jednak czy na pewno zawsze warto przekładać tymczasowy efekt nad zdrowie włosów? Zobacz, na co powinnaś uważać, jeśli jesteś zwolenniczką stylizacji. Regularna stylizacja włosów może mieć bardzo negatywne skutki dla ich kondycji. Codzienne […]